Время профессионалов
Новости законодательства

Работа неполный рабочий день и начисление ЕСВ на зарплату.

ДФС про нарахування ЄСВ на зарплату робітника, що працює на неповну ставку


ДФС у підкатегорії 301.04.01 «ЗІР» відповіла на питання: яким чином роботодавець розраховує ЄCВ, якщо найманий робітник працює неповний робочий день та отримує зарплату менше мінімальної?


Роботодавець розраховує суму ЄСВ як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника незалежно від того, що робітник працював неповний робочий день.


Під час нарахування зарплати (доходів) фізичним особам із джерел не за основним місцем роботи ставки ЄСВ застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

База нарахування ЄСВ — мінзарплата: позиція ДФС і практичні приклади

При практичному застосуванні бази нарахування ЄСВ у розмірі не менше мінзарплати виникає безліч запитань. ДФС провела відеоконференцію, де озвучила власну позицію щодо механізму нарахування ЄСВ виходячи із мінзарплати.

Зокрема, було визначено:

1. Нарахування ЄСВ відбувається виходячи із фактично нарахованої зарплати (доходу), тобто база нарахування ЄСВ не визначається із розрахунку мінзарплати у випадках, якщо:

зарплата (дохід) нараховується із джерел не за основним місцем роботи, тобто для осіб, які працюють на умовах сумісництва;
працівник не перебував у трудових відносинах із роботодавцем протягом повного календарного місяця, тобто його прийнято на роботу чи він звільнився посеред місяця;
нарахування ЄСВ провадиться для працівників-інвалідів, а також підприємствами й організаціями всеукраїнських громадських і громадських організацій інвалідів, для яких установлено ставки нарахування ЄСВ — 5,3% і 5,5% бази нарахування.
2. База нарахування виходячи із мінімальної зарплати застосовується при нарахуванні ЄСВ, а при утриманні ― ні.

3. Для працівників, які весь календарний місяць перебували у відпустці без збереження зарплати, ЄСВ не визначається із розрахунку мінзарплати, оскільки сама база нарахування ЄСВ відсутня.

4. Декретні, лікарняні й відпускні під час визначення бази нарахування враховуються в місяцях, за які провадиться нарахування таких виплат.

5. У разі якщо у відповідному місяці були нараховані лікарняні (декретні, відпускні) за частину місяця та зарплата за робочі дні й при цьому їх загальна сума становить менше розміру мінзарплати, установленої у відповідному місяці, — слід провести донарахування ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску.

Як мають працювати ці та решта озвучених позицій ДФС, розглянуто на конкретних прикладах у матеріалі «База нарахування ЄСВ — мінзарплата: тонкощі розрахунків за версією ДФС».

Интернет-портал http://www.interbuh.com.ua/ru/documents/onenews/59274

23.02.2020
Сегодня
Чернега Инна Валентиновна
празднует свой День Рождения!
ПОЗДРАВЛЯЕМ!!!
У кого еще День Рождения?